łazienka ze szklaną kabiną prysznicową

25

pa

Wybór szkła do kabiny prysznicowej – o czym pamiętać?

Dobierając szkło do kabiny prysznicowej, należy zastanowić się, jakie własności użytkowe sprawdzą się w danym przypadku. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, dlaczego wybór szkła ma znaczenie i jak je wybrać.

Rodzaje szkła – które wybrać?

Najbardziej popularny rodzaj szkła do kabiny prysznicowej to szkło hartowane. Dzięki poddaniu go specjalnej obróbce cieplnej, zwiększa się wytrzymałość szyby. Wybór często pada także na szkło laminowane, które powstaje w wyniku połączenia dwóch tafli za pomocą folii PVB, co zapobiega rozpadnięciu się szkła w przypadku uderzenia szyby. Pod względem wizualnym wyróżnia się szkło:

  • przejrzyste – bezbarwne i gładkie, powiększa optycznie pomieszczenie,
  • satynowe – zapewnia intymność podczas kąpieli, osady wapnia są mało widoczne,
  • barwione – dostępne w różnych kolorach, zmniejsza optycznie łazienkę,
  • ornamentowe – na jego powłoce wygrawerowany jest wybrany wzór,
  • piaskowane – szkło matowe, łatwe w utrzymaniu czystości.

Jeśli szukasz sprawdzonego szklarza w Katowicach, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego wybór szkła do kabiny prysznicowej jest ważny?

Wybór odpowiedniego rodzaju szkła do kabiny prysznicowej jest istotny z kilku powodów. Po pierwsze, będzie on decydować o widoczności osadów wapiennych oraz łatwości utrzymania szyby w czystości. Po drugie, transparentność szkła i jej zdobienia w dużej mierze przyczyniają się do efektów wizualnych pomieszczenia – będą wpływać na jego optyczne powiększenie lub zmniejszenie. Do łazienek o małym metrażu polecane są więc szkła mocno przejrzyste i bezbarwne. Dobór koloru powinien być determinowany ogólną kolorystyką wnętrza. Szyba kabiny prysznicowej ma także wpływ na stopień intymności podczas kąpieli – słaby zarys sylwetki widoczny będzie przez szkło ze wzorami.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww