PORADY OGÓLNE

SZKŁO JEST MATERIAŁEM PIĘKNYM, WYJĄTKOWYM ALE WYMAGA RÓWNIEŻ SPECJALNEGO TRAKTOWANIA.

grafika

1. NIC NA SIŁE! 

Ze szkłem musimy obchodzić się delikatnie- szyba minimalnie za duża? Nie próbuj metod siłowych- bo zapewne skończy się to stłuczką lub odpryskiem. Taniej będzie jeżeli udasz się do szklarza przeszlifować element.

W przypadku mocowania śrubami takich elementów jak gniazdka elektryczne, relingi, wieszaki itp. dopilnuj aby śruby dociągać z dużym wyczuciem i bez użycia wkrętarki. Otwory znacząco osłabiają taflę szklaną.

grafika

2. OSTROŻNIE SZKŁO!

  • Ustawiaj szkło tylko na miękkich podłożach (tektura, styropian, wykładzina).
  • Nie przesuwaj powierzchnią szkła po innych twardych materiałach- niewielki zanieczyszczenia pomiędzy elementami (np. piasek) spowodują zarysowanie szkła.
  • Starannie zabezpiecz szkło do transportu.
  • Zaplanuj odpowiednie luzy montażowe, staraj się nie mocować szkła „na styk”.
  • Chroń naroża- są szczególnie narażone na uszkodzenia.

grafika

3. JAK TANIM KOSZTEM WZMOCNIĆ SZKŁO?

Nawet jeśli nie potrzebujesz szkła szlifowanego, rozważ obróbkę na szlifierni- unikniesz skaleczenia i wzmocnisz znacząco odporność krawędzi i naroży Twojej szyby a przez to zmniejszysz ryzyko jej uszkodzenia (stłuczka, odpryski itp.)

4. FLOAT CZY OPTIWHITE I CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Szkło zwykłe float posiada naturalne, bardzo delikatne zabarwienie najczęściej zielone, Optiwhite natomiast posiada odcień bardziej neutralny. Tak więc szkło optiwhite polecamy np. w realizacjach szkła lakierowanego bądź nadruku gdzie występują kolory jasne i bardzo jasne. Minimalizujemy wtedy przekłamanie barwy występujące w przypadku szkła zwykłego. Oczywiście ostateczny wybór należy do Ciebie.

5. HARTOWANIE CZY NIE?

Szkło hartowane wybierz w przypadku kiedy szyba narażona będzie na zwiększone obciążenia mechaniczne, różnicę temperatur, bądź konieczne jest zastosowanie szkła bezpiecznego.

grafika

6. KONSERWACJA

Do konserwacji szkła, luster i okuć nigdy nie używaj agresywnych środków czyszczących. Spowoduje to uszkodzenie czyszczonych elementów. Do regularnego czyszczenia należy używać miękkich materiałów i dobrej jakości płynów do szyb.

grafika- Instrukcja konserwacji (PDF)

BIURO HANDLOWE KATOWICE:
40-203 Katowice
Al. Roździeńskiego 188 A
Tel: 690 022 842
Tel: 536 100 066
E-mail: katowice@galas.pl

Godziny otwarcia:
Pon. - pt. 8.00 - 16.00

grafika

grafika

grafika

BIURO JAWORZNO CENTRUM:
43-600 Jaworzno
ul. Zacisze 12 A
Tel: 531 836 400
Tel: 785 714 144
E-mail: jaworzno@galas.pl

Godziny otwarcia:
Pon. - pt. 9.00 - 17.00
Sobota - 9.00 - 13.00

grafika

grafika

grafika

grafika