przeszklone ścianki w biurze

14

kwi

Na czym polega piaskowanie szkła?

Elementy dekoracyjne ze szkła stanowią ciekawy wystrój wnętrza domu. Finezyjne wzory na lustrze czy na drzwiach kabiny prysznicowej to efekt specjalistycznej obróbki szkła. Odpowiadamy, na czym polega piaskowanie szkła.

Zdobienie powierzchni szklanych

Piaskowanie szkła to mechaniczny proces obróbki tego materiału. Polega na bezpośrednim oddziaływaniu na powierzchnię szkła strumienia drobnego piasku, który wydobywa się ze specjalnej dyszy. W wyniku tego zabiegu szklana powierzchnia ulega zmatowieniu, dlatego proces ten nazywany jest również matowieniem szkła.

Piaskowanie szkła ma na celu jego przyozdobienie za pomocą wybranego wzoru, napisu lub ozdobnej grafiki. Osoby zainteresowane tą metodą obróbki szkła mogą skorzystać z gotowych szablonów, bądź zaprojektować autorski wzór, będący jedynym w swoim rodzaju, unikalnym zdobieniem. Proces piaskowania szkła w większości przypadków wykonuje się automatycznie, co znacznie skraca czas pracy. Sterowanie ruchem dyszy odbywa się za pomocą specjalnie dobranego oprogramowania i nie wymaga użycia siły fizycznej.

Matowienie szkła jest procesem całkowicie bezpiecznym. Nie powoduje uszkodzenia tafli szkła, jak również naruszenia jego konstrukcji, co mogłoby spowodować mniejszą odporność na działanie czynników atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne.

Szkło piaskowane – zastosowanie

Szkło poddane procesowi piaskowania najczęściej wykorzystuje się do aranżacji wnętrz. Szklane elementy ozdobne to częsty widok nie tylko w domach prywatnych, ale też w biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe, szklane półki, balustrady balkonowe i drzwi wejściowe wykonane właśnie tą metodą. Są one bardzo estetyczne, a przy tym niezwykle oryginalne.

Piaskowanie szkła to czynność, która wymaga niezwykłej precyzji, dlatego warto powierzyć ją fachowcom. Wybierając zakład szklarski zwróćmy uwagę, czy wykonuje zdobienia na szkle również innymi metodami. Dzięki temu jest większa szansa, że zamówiony produkt będzie odpowiadał naszym upodobaniom.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww