kobieta w garderobie

07

mar

Jakie lustra najlepiej nadają się na fronty meblowe?

Szklane fronty w kuchni lub wielkie lustra w szafach przesuwnych nadają meblom estetyki i wyrafinowania. Kto ma takie meble, ten wie, jak ostrożnie trzeba się z nimi obchodzić, by nie uległy uszkodzeniu. Podpowiadamy, jakie lustra najlepiej sprawdzą się na fronty meblowe.

Lustrzane meble – pomysł na inspirujące wnętrze

Lustro w łazience czy przedpokoju to już właściwie standard. Jednak coraz większą popularnością cieszą się lustra na drzwiach szaf i lustrzane fronty na meblach kuchennych. Takie wykończenie, obok walorów estetycznych, ma również wiele korzyści. Lustrzana tafla nadaje pomieszczeniu niezwykłego charakteru, a dodatkowo sprawia, że wydaje się ono optycznie większe i jaśniejsze.

Jeśli nasza kuchnia jest wąska i długa, lustrzane fronty meblowe sprawią, że będzie ona robić wrażenie większej niż w rzeczywistości. Pomieszczenie stanie się też dużo jaśniejsze, a co za tym idzie — bardziej przytulne, a przebywanie w nim będzie przyjemnością. Podobny efekt uzyskamy w sypialni, jeśli zdecydujemy się na szafę w szklanej zabudowie. W rozświetlonym pomieszczeniu będzie wygodniej się ubrać czy zrobić makijaż.

Fronty meblowe – jakie lustro wybrać?

Szkłem bardzo łatwo się skaleczyć, dlatego decydując się na lustrzane fronty meblowe, warto postawić na elementy, które będą bezpieczne dla domowników. Najlepszym wyborem będą lustra szlifowane. Szlifowanie szkła pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni, sprawia, że staje się ono trwalsze i odporne na działanie promieniowania słonecznego. Dodatkowo zabezpiecza lustro przed powstawaniem pęknięć w trakcie docinania na wymiar.

Do wnętrz w stylu glamour, wyrazistych i bazujących na odważnych akcentach kolorystycznych, świetnie sprawdzą się lustra fazowane, czyli takie, których krawędzie są cieńsze niż reszta tafli. Zastosowanie łagodnego ścięcia sprawi, że światło odbijające się od powierzchni będzie rozsyłać po ścianach piękne tęczowe rozbłyski. Fazowanie szkła sprawia, że jego krawędzie są pozbawione nierówności mogących powodować skaleczenia.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww