grafika

19

lis

Jak dbać o lustra w łazience?

Lustro jest nieodłącznym elementem naszej łazienki. Decyduje o estetyce i optycznemu powiększeniu oraz rozjaśnieniu wnętrza, a także pomaga w budowaniu codziennego wizerunku poprzez umożliwienie dokładnego widzenia swego odbicia podczas układania włosów, makijażu i innych czynności pielęgnacyjnych. Tak, lustro jest naszym sojusznikiem w dbaniu o dobry wygląd i samopoczucie, lecz jak my możemy pomóc naszemu lustru? 

Jak dbać o lustro?

Po pierwsze, nie należy narażać go na zbyt wysokie temperatury (powyżej 45 stopni Celsjusza) – unikajmy bliskiego sąsiedztwa świec czy lamp z lustrem. Po drugie, pamiętajmy o niewielkim odstępie między lustrem a ścianą (brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza za lustrem spowoduje matowienie, a co za tym idzie: szybsze starzenie się lustra).

Istotne jest także, aby po kąpieli czy prysznicu dobrze przewietrzyć łazienkę, aby wilgoć nie osiadała na wrażliwych brzegach lustra i z tyłu.

Jeśli nie chcesz aby twoje lustro parowało podczas kąpieli,  wystarczy przetrzeć jego powierzchnię ściereczką zwilżoną kilkoma kroplami gliceryny. Dobrym zamiennikiem może być też…pianka do golenia!

Jak czyścić lustro?

Idealna do usuwania codziennego brudu z powierzchni lustra jest czysta i miękka bawełniana ściereczka bez kłaczków, ściereczka frotte lub miękki ręcznik papierowy nasączone ciepłą wodą. Najlepiej by nie była to woda twarda, więc jeśli nie masz akurat dostępu do miękkiej, użyj wody przegotowanej lub destylowanej, sprawdzi się znakomicie.

Diabeł tkwi w szczegółach! Zawsze dokładnie wycieraj umyte lustro, ponieważ najwięcej resztek wody zbiera się oczywiście na dolnym brzegu lustra i jeśli nie zostaną one wytarte do sucha, spowodują korozję lustra.

Smugi – utrapienie każdej gospodyni lub gospodarza domu. Jak się ich skutecznie pozbyć, i to domowym sposobem? To bardzo proste – wystarczy przetrzeć umyte lustro czarno-białą gazetą, a smugi znikną.

Staraj się unikać:

  • środków do czyszczenia szkła (niszczą one brzegi lustra)
  • preparatów do czyszczenia wc
  • gorącej wody i gorącego powietrza
  • środków zasadowych (np. amoniaku)

 

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww