kabina prysznicowa

30

mar

Szkło w konstrukcji kabin prysznicowych

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w łazience kabiny prysznicowej, korzystanie z której jest bardziej ekonomiczne (podczas prysznica zużywa się mniej wody). Dodatkowo konstrukcje te zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż wanny, co jest atutem w niewielkich łazienkach. Integralnym elementem kabiny jest również szklana konstrukcja, która chroni pomieszczenie przed zalaniem i dopełnia aranżacji wnętrza. Czym kierować się przy wyborze szyby, by jedocześnie dobrze prezentowała się w łazience i była solidna?

Grubość szkła dobierana w zależności od konstrukcji

Grubość szkła jest jednym z bardziej istotnych parametrów przy wyborze kabiny prysznicowej. Niestety trudno jednoznacznie wskazać, jaka jest optymalna. W przypadku konstrukcji ramowych, odpowiednia grubość to około 5 mm, gdyż szkło jest dodatkowo zabezpieczone profilami montażowymi, które dobrze je stabilizują. Kabiny z bocznymi profilami montażowymi narażone są na zdecydowanie większe naprężenia, dlatego grubość nie powinna być mniejsza niż 6 mm. Najbardziej wytrzymałe muszą być kabiny nieposiadające profili, które powinny mieć od 8 do 10 mm, by mogły znosić działające na nie siły, a także być odporne na przypadkowe uderzenia.

Dostępne warianty kolorystyczne

Poza grubością szkła w konstrukcji kabiny prysznicowej ważny jest również jej wygląd, który powinien pasować do aranżacji łazienki pod względem koloru. Okazuje się, że inwestor ma do wyboru nie tylko standardowe, przezroczyste szkło, ale również szkła białe, barwione (brązowe, grafitowe lub zielone) oraz ozdobione grawerem. Takie kabiny prysznicowe oferujemy w ramach działalności naszej firmy. Szkła w takich kolorach są niespotykane, a przez to bardzo oryginalne. Lekkie zabarwienie dodatkowo mniej eksponuje zacieki z wody i inne zabrudzenia, dlatego takie rozwiązania będą praktyczne w utrzymaniu.

Szkło to integralny element kabiny prysznicowej, dlatego musi łączyć wytrzymałość z doskonałym wyglądem. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego przedsiębiorstwa. Gwarantujemy, że zaproponujemy Państwu najlepszy wariant.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww