grafika na szkle

21

pa

Metody wykonywania grafik na szkle

Grafika na szkle staje się coraz bardziej popularna w domach. Dzięki niej możemy uzyskać w mieszkaniu wyjątkowe, w pełni dopasowane do naszego stylu wnętrze i sprawić, że z przyjemnością będziemy do niego wracać. Ogromną zaletą grafik na szkle jest ich duży wybór – możliwe jest złożenie indywidualnego zamówienia bądź kupienia dostępnego już wzoru. Jakie istnieją metody wykonywania grafiki na szkle? 

Druk na szkle 

Grafiki na szkle stały się dość niedawno prawdziwym hitem. Nie dość, że mogą zdobić ściany naszej kuchni, bądź łazienki w niepowtarzalny sposób, to wykonane są na praktycznym materiale, który m.in. jest łatwy w utrzymaniu czystości. Jednym ze sposobów wykonywania tego typu dekoracji jest druk na szkle. Przede wszystkim, należy wspomnieć o tym, że stosując tę metodę, mamy możliwość wydrukowania praktycznie każdego wykonanego przez nas zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości, a także wybranej grafiki z bazy udostępnianej przez drukarnię. 

Drukowanie grafiki można wykonać zarówno na szkle hartowanym, kolorowym, jak i fazowanym. Do tej techniki wykorzystuje się ploter UV, który bezpośrednio nanosi natryskowo tusze światłoutwardzalne na powierzchnię szkła. W ten sposób uzyskujemy grafikę o wysokiej jakości, realistycznie odzwierciedlającą wybrany obraz. Ponadto, warto dodać, że grafika drukowana na szkle jest odporna na ścieranie, a także inne czynniki zewnętrzne.  

Szklane panele laminowane 

Innym, dobrym sposobem na wykonanie grafiki na szkle są panele laminowane. Ich wykonanie polega na umieszczeniu folii z nadrukiem pomiędzy dwoma taflami szkła. Tu także do wyboru mamy dowolny obraz, którym tylko pragniemy udekorować nasze wnętrze. Szklane panele laminowane świetnie zastępują np. kafelki w kuchni lub łazience, a także  wykorzystywane są m.in. do wypełniania drzwi przesuwnych czy szafek kuchennych. 

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww