ścianka działowa

12

maj

Bezpieczeństwo szklanych ścian działowych

Szklane ściany działowe zyskują coraz większą popularność w nowoczesnych biurach na całym świecie, również w Polsce. Estetyczne i funkcjonalne, pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz wprowadzenie światła do wnętrza. Jednak czy są one bezpieczne? 

Właściwy dobór szkła

Pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa szklanych ścian działowych jest właściwy dobór szkła. Szklane ściany działowe powinny być wykonane ze szkła hartowanego lub laminowanego. Szkło hartowane jest wyjątkowo odporne na uderzenia i zmiany temperatury, a w przypadku stłuczenia rozpada się na małe, niewielkie kawałki, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Szkło laminowane natomiast składa się z dwóch warstw szkła połączonych folią, co sprawia, że jest ono trudniejsze do przebicia i w przypadku uszkodzenia nie rozsypuje się na kawałki.

Montaż i konserwacja

Właściwy montaż szklanych ścian działowych jest kluczowy dla ich bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę na jakość profili aluminiowych, które łączą poszczególne elementy szklane, oraz na sposób ich mocowania do podłoża. Warto również zainwestować w profesjonalne usługi montażowe, które zagwarantują prawidłowe wykonanie prac. Po zamontowaniu szklanych ścian działowych ważna jest także regularna konserwacja. Należy sprawdzać stan profili, uszczelek i zawiasów oraz czyścić powierzchnie szklane, aby zapewnić ich długotrwałe użytkowanie.

Oznakowanie i dekoracja

Aby uniknąć przypadkowego zderzenia z szklanymi ścianami działowymi, warto je odpowiednio oznakować. Można to zrobić poprzez umieszczenie na nich grafiki na szkle, która będzie pełniła funkcję dekoracyjną oraz informacyjną. Może przedstawiać logo firmy, motyw przewodni biura lub inne elementy graficzne, które wprowadzą do wnętrza nieco koloru i życia. Dzięki temu pracownicy będą mieli świadomość obecności szklanych ścian działowych i unikną niebezpiecznych sytuacji. Profesjonalne usługi szklarskie, w tym wykonywanie grafik na szkle w Jaworznie i okolicach to specjalność naszej firmy.

Normy prawne i certyfikaty

W Polsce obowiązują normy prawne dotyczące bezpieczeństwa szklanych ścian działowych, które należy przestrzegać. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany produkt posiada odpowiednie certyfikaty i spełnia wymagania normy PN-B 1900. Ponadto, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania szklanych ścian działowych oraz na materiały użyte do ich produkcji. Wysokiej jakości produkty będą nie tylko bezpieczne, ale również estetyczne i trwałe, co przyczyni się do komfortu pracy w biurze.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww