lustro w łazience

27

lut

Jak wybrać idealne lustro łazienkowe?

Jeśli jesteś na etapie wykańczania łazienki w nowym domu albo właśnie kończysz remont, zapewne zastanawiasz się, jakie lustro będzie pasowało do Twojego wymarzonego wnętrza. Bez tego elementu wyposażenia łazienka zupełnie traci blask i nie posiada pełnych walorów użytkowych. Przeczytaj i dowiedz się, jakie masz możliwości, zamawiając lustro u szklarza.

Lustro fazowane czy szlifowane?

Jeśli zdecydujesz się na zamówienie lustra na wymiar, musisz najpierw określić, czy ma ono znajdować się we wnęce pozostawionej między płytkami, czy na nich. Jeśli wybierzesz drugą opcję, najlepiej będą prezentowały się lustra fazowane. Charakteryzują się one mniejszą grubością na krawędziach lustra, dzięki czemu nie odstają zbytnio od ściany. Daje to łagodny, naturalny efekt i wygląda bardzo estetycznie. Fazy mogą mieć szerokość od 5 mm do 25 mm, przy szkle o grubości 4 mm. Natomiast jeśli chcesz zamontować lustro w przygotowanej wnęce, wybierz zwykłe lustro szlifowane. Posiada ono gładkie ścianki boczne, ścięte pod kątem prostym, i tworzy jednolitą taflę. Takie sposób obróbki sprawi, że lustro będzie elegancko licowało się z powierzchnią płytek.

Jakie lustra pasują do stylistyki glamour?

Lustra odbijają światło, a więc wprowadzają do pomieszczenia świeżość, ruch i blask. Świetnie wyglądają w połączeniu z oświetleniem. Jest to nieodłączny element stylistyki glamour, która kojarzona jest z błyskiem, przepychem i luksusem. Jeśli planujesz montaż takiego lustra, pamiętaj o przygotowaniu instalacji elektrycznej. Podświetlenie może tworzyć ramkę wokół lustra lub rozjaśniać tylko boki. Efekt glamour uzyskasz także, kładąc fazowane płytki lustrzane. Położone techniką karo, czyli stosując ułożone pod kątem kwadraty i trójkąty, dają imponujący i bardzo wyrazisty efekt końcowy.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww