kobieta trzymająca dziecko na rękach w kuchnii

26

gru

Jak powinien być wykonany kuchenny szklany panel?

Dokonując wyboru szklanych paneli warto zastanowić się, który rodzaj szkła najlepiej sprawdzi się w kuchni. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego szklarza, aby mieć pewność, że szklane panele oraz ich montaż zostaną wykonane z najwyższą jakością. Czytając poniższy artykuł dowiesz się, czym różni się szkło hartowane od Lacobel oraz jakie są ich właściwości.

Właściwości paneli ze szkła hartowanego

Panele wykonane ze szkła hartowanego różnią się od zwykłego szkła wytrzymałością tafli właśnie dzięki poddaniu ich procesowi hartowania. Tego rodzaju szkło jest znacznie bardziej trwałe, dlatego idealnie sprawdzi się w miejscach, które są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Panele ze szkła hartowanego odporne są na wysokie temperatury, stłuczenia, promienie UV. Choć prawdopodobieństwo ich rozbicia jest niewielkie, to w przypadku gdy tak się stanie, szkło rozpadnie się na kostki o zaokrąglonych krawędziach, a nie ostre odłamki tak jak w przypadku szkła niepoddanego hartowaniu. Dlatego warto jest wybrać je również ze względu na bezpieczeństwo.

Czym wyróżnia się szkło Lacobel?

Lacobel to tafla szkła, którą wyrabia się za pomocą specjalnej technologii float. W wyniku połączenia ze sobą dwóch warstw szyby, między którymi umieszczana jest folia, szkło lacobel cechuje się wyjątkową gładkością. Jako producent szkła Lacobel w Jaworznie wśród jego zalet wyróżniamy dostępność w kilkudziesięciu kolorach. Lacobel cechuje się także grubym szkłem, dzięki czemu jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przez zastosowanie specjalnej folii nie rysuje się. Nie reaguje także na wysoką temperaturę ani promienie słoneczne. Tak jak w przypadku szkła hartowanego, można stworzyć na nim ozdobną grafikę.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww