panele ze szkła

18

pa

Szklane panele kuchenne – wady i zalety

Szklane panele to oryginalne rozwiązanie dla większości kuchni. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, loftowym i glamour. Poniżej przeczytasz, jakie wady i zalety ma szkło hartowane.

Jakie korzyści dają szklane panele w kuchni?

Szklane panele stanowią oryginalną dekorację, a dzięki wysokiej dostępności różnych kolorów i grafik, z łatwością można dobrać odpowiednie do danego wnętrza. Oprócz wysokich walorów estetycznych jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne – szkło hartowane jest materiałem odpornym na wysoką temperaturę, stłuczenia i zarysowania, dlatego idealnie sprawdzi się nad kuchenką gazową oraz blatem roboczym. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać je w czystości, gdyż wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką z użyciem delikatnego detergentu. Montaż szkolnych paneli kuchennych jest niezwykle prosty, dlatego można to zrobić samemu. Jednym z najbardziej popularnych jest trwałe szkło Lacobel dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Zaletą panelu jest dopasowanie go do wymiarów kuchni. Szkło Lacobel w Jaworznie znajdziesz w naszym biurze.

Wady szklanych ścianek kuchennych

Niestety, szklane ścianki kuchenne podatne są na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Widoczne na nich zacieki, odciski palców i tłuste plamy psują nieco estetykę, więc chociaż czyści się je szybko, to należy robić to dosyć często. Szkło jest raczej nowoczesnym elementem wystroju, dlatego nie sprawdzi się we wnętrzach nawiązujących do innych stylów. Decyzję o wyborze szklanych ścian kuchennych mogą również poddać w wątpliwość ich stosunkowo wysokie koszty. Jednak biorąc pod uwagę jakość zastosowanego materiału, jego funkcjonalność i utrzymanie w nienagannym stanie przez lata, jest to inwestycja warta swojej ceny, do której producenci często wliczają również montaż.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww