mycie lustra w łazience

08

lip

Jak czyścić lustra?

Mycie luster, choć nie wydaje się szczególnie wymagającym zajęciem, może być syzyfową pracą. Powodem tego są smugi i zacieki, z którymi często nie potrafimy sobie poradzić podczas czyszczenia tafli. Najczęściej powstają one w efekcie zastosowania nieodpowiednich preparatów do czyszczenia. Poza tym mogą być też wynikiem zwykłej niewiedzy, co do tego, jak właściwie podejść do tematu mycia luster. Wiedza w tym zakresie jest jednak niezbędna nie tylko ze względów estetycznych. Ma znaczenie również z uwagi na to, by podczas mycia nie uszkodzić lustrzanej powierzchni. Jak umyć lustro, by cieszyć się taflą wolną od zarysowań i zacieków?

O jakich zasadach warto pamiętać przy myciu lustra?

Podstawowa zasada czyszczenia luster jest taka, by nie stosować agresywnej chemii.  Odradza się używanie mleczek i proszków czyszczących, które w swoim składzie mają żrące substancje. W przeciwnym razie ich zastosowanie może doprowadzić do zarysowania tafli, a nawet korozji powłoki. O wiele lepiej sprawdzają się środki z jak najkrótszym składem lub delikatne płyny o neutralnym odczynie przeznaczone właśnie do mycia lustrzanych powierzchni. Skuteczna może być też sama ciepła woda. Zarówno do czyszczenia, jak i późniejszego polerowania lustra należy używać wyłącznie miękkich materiałów. Najlepiej spisują się np. ściereczki z mikrofibry lub irchy.

Domowe sposoby mycia lustra – czy są skuteczne?

Domowe roztwory do czyszczenia na bazie octu lub amoniaku, które są skuteczne przy myciu szyb, niekoniecznie nadają się do czyszczenia luster. I choć owszem takie mieszanki poradzą sobie z zabrudzeniami i smugami, mogą uszkadzać lustrzaną powierzchnię. Wbrew powszechnym twierdzeniom lepiej więc z nich zrezygnować na rzecz zwykłej wody lub delikatnego płynu do mycia. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń alternatywnie można zastosować też wełnę stalową. Po każdym myciu warto jedynie pamiętać o tym, by wytrzeć powierzchnię lustra do sucha. W ten sposób z pewnością usunie się wszystkie smugi, a tafla pozostanie nieskazitelnie czysta.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww