ciemne szyby

21

cze

Gdzie najlepiej sprawdza się szkło przyciemniane?

Szkło to ponadczasowy materiał o wszechstronnym zastosowaniu. Szeroko wykorzystywany w branży budowlanej oraz wykończeniowej. Nierzadko stanowi podstawę różnego rodzaju konstrukcji, takich jak np. schody czy balustrady. Często bywa także elementem dekoracyjnym np. w postaci szklanych paneli czy ozdób. Dzięki zróżnicowanym możliwościom obróbki uzyskuje się różne pod względem estetyki czy wytrzymałości rodzaje szkła. Jednym z nich jest np. szkło przyciemniane, które charakteryzuje się ciemniejszą barwą, a niekiedy również zróżnicowanym poziomem przejrzystości. Do czego można je wykorzystać?

Jakie zastosowania znajduje szkło przyciemniane?

Szkło przyciemniane najczęściej budzi skojarzenia z przyciemnianiem szyb samochodowych. W tym przypadku jednak mowa zazwyczaj o zastosowaniu specjalnych folii przyciemniających, a nie samym w sobie przyciemnianym szkle. W dzisiejszym artykule chcemy skupić się jednak na szkle przyciemnianym podczas obróbki, w efekcie której uzyskuje się tafle o ciemniejszym zabarwieniu. Taki rodzaj szkła dowolnie wykorzystuje się zwłaszcza w aranżacjach wnętrz, ale nie tylko. Szkło przyciemniane może służyć jako szkło konstrukcyjne np. przy budowie różnego rodzaju przeszkleń zarówno w budownictwie prywatnym, jak i biurowym.

Można je zastosować przy wykonywaniu zabudowy szklanej rozdzielającej pomieszczenia czy też nieprzepuszczających światła zadaszeń na tarasy lub balkony. Poza tym szkło przyciemniane znajduje zastosowanie w łazienkach. Najszerzej wykorzystuje się je m.in. do produkcji kabin prysznicowych. Szkło przyciemniane stosuje się zarówno w kabinach zabudowanych z brodzikiem, jak i modelach typu walk-in. Ten rodzaj szkła ma sprawiać wrażenie intymności oraz wyróżniać kabinę np. na tle jasnej aranżacji. Ponadto ze szkła o przyciemnionym zabarwieniu wykonuje się też kominki, a dokładniej szyby kominkowe. Niekiedy stosuje się je także przy wykańczaniu mebli. Szkło przyciemniane może zastępować przezroczyste tafle np. w szafach lub przeszklonych witrynach.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww