lustro w łazience

09

maj

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się przy lustrze łazienkowym?

Lustro łazienkowe pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną. Ułatwia nam codzienne czynności, jak choćby mycie twarzy i zębów czy robienie makijażu. Złe oświetlenie lustra może powodować, że nie dostrzeżemy pewnych niedociągnięć, np. nierównomiernie rozłożonego podkładu. Podpowiadamy, jakie światło najlepiej się sprawdzi przy lustrze łazienkowym.

Lustro łazienkowe – jak je oświetlić?

Jak już wspomnieliśmy, oświetlenie lustra łazienkowego jest niezwykle istotne przy wykonywaniu makijażu. Źle dobrane oświetlenie może wpływać na odbiór kolorów, sprawiając, że użyjemy za ciemnego podkładu lub nałożymy za dużo bronzera. Odpowiednie światło nad lustrem jest także ważne przy zabiegach stylizacji lub farbowania włosów. Łatwiej będzie nam podciąć końcówki i sprawdzić, czy farba na włosach została równomiernie rozłożona.

Na wybór odpowiednich lamp do łazienki powinni zwrócić uwagę także panowie. Prawidłowe oświetlenie lustra łazienkowego jest bardzo ważne podczas golenia. Pomaga zachować dobrą widoczność i dokładność zarówno podczas trymowania zarostu, jak i golenia twarzy na gładko.

Wybierając oświetlenie lustra łazienkowego możemy się zdecydować na:

  • kinkiety po obu stronach lustra – gwarantują dokładne i obustronne oświetlenie twarzy, minimalizując tworzenie się cieni;
  • pojedynczą lampę nad lustrem – jest to rozwiązanie minimalistyczne, pasujące do prostych wnętrz;
  • wbudowane oświetlenie – lustro z wbudowanymi lampami led daje równomierne światło, jednak jest ono zazwyczaj zbyt słabe, dlatego też warto pomyśleć jeszcze nad dodatkową lampą wiszącą nad lustrem;
  • taśmy led wokół lustra – dają taki sam efekt jak oświetlenie wbudowane w lustro, ale są tańszym rozwiązaniem.

Barwa światła w łazience

Oprócz wyboru odpowiedniego oświetlenia lustra powinniśmy zwrócić uwagę także na barwę światła. Ciepłe światło zniekształca kolory i męczy wzrok. Dlatego też przy lustrze łazienkowym najlepiej zastosować oświetlenie chłodne. Jest ono najbardziej zbliżone do naturalnego światła dziennego. Potęguje kontrast, przez co pozwala nam widzieć więcej szczegółów. Ważne jest również, by światło nie raziło nas w oczy. Tu świetnie sprawdzą się klosze w kolorze mlecznym, które odpowiednio rozproszą światło.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww