łazienka

02

gru

Jak optycznie powiększyć łazienkę przy pomocy lustra?

Urządzanie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Należy zadbać nie tylko o jej funkcjonalność, ale też o efekt wizualny. Warto wtedy zastosować rozwiązania, które optycznie powiększą wnętrze i sprawią, że będzie ono wyglądać przyjemniej. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykorzystanie luster łazienkowych.

Rola lustra w pomieszczeniu

Lustro to niezwykle ważny element każdej łazienki. Pełni ono trzy różne funkcje – podstawową, ukazującą nasze odbicie, dekoracyjną i optyczną.

W lustrze przeglądamy się kilka razy dziennie, dlatego powinno być ono dopasowane zarówno do naszych potrzeb, jak i do stylu, w którym została urządzona cała łazienka. W prostych skandynawskich wnętrzach doskonale sprawdzą się lustra szlifowane. Gdy zaś preferujemy styl nowoczesny lub glamour, wówczas warto zastanowić się nad wyborem lustra fazowanego.

Największą zaletą luster łazienkowych jest to, że powiększają i rozświetlają przestrzeń. Umiejętne dopasowanie tych elementów może sprawić, że nawet mała łazienka będzie wyglądała na większą i jaśniejszą niż jest w rzeczywistości.

Gdzie umieścić lustro w łazience?

To, że nasza łazienka ma niewielki metraż, wcale nie oznacza, że mamy w niej powiesić małe lusterko. Właśnie przy pomocy odpowiednio dobranego lustra możemy optycznie powiększyć wnętrze. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, musimy pamiętać, że ważny jest kształt i wielkość lustra oraz jego prawidłowe rozmieszczenie.

• Jeśli chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, wybierzmy duże lustro. Im większe lustro, tym lepszy efekt złudzenia optycznego.
• Pionowe lustro na całej ścianie sprawi, że niskie pomieszczenie wyda się wyższe, poziome zaś doda wnętrzu głębi.
• Lustro powieszone naprzeciwko okna lub w pobliżu oświetlenia pięknie odbije światło. Dzięki temu nawet ciemna łazienka będzie wyglądać o wiele jaśniej i przyjemniej.
• W wąskich pomieszczeniach dobrze sprawdzi się umieszczenie dwóch dużych luster naprzeciwko siebie. Wnętrze będzie wydawać się wtedy szersze. Podobny efekt uzyskamy, jeśli na ścianę nakleimy lustrzane płytki fazowane.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww