prysznic

12

pa

Czym charakteryzują się prysznicowe zabudowy szklane typu walk-in?

Kabiny prysznicowe typu walk-in stają się coraz popularniejsze. Będą pasować do łazienki urządzonej w każdym stylu, ponieważ przez minimalistyczną formę wpasowują się do każdego wnętrza. W prysznicu tego typu nie ma brodzika, jego dolna część znajduje się na tej samej wysokości co podłoga. Rozwiązanie to cechuje się brakiem drzwi. 

Jakie szkło wykorzystywane jest do zabudowy prysznicowej?

Prysznic typu walk-in może być obudowany ściankami np. ze szkła. Szklane tafle przymocowane są do ściany specjalnymi profilami. Tafle szkła mają nieskomplikowane kształty, są gładkie i proste. Dzięki temu prysznic dopasowuje się do każdej łazienki. Najczęściej wykorzystuje się szkło przezroczyste, ale możliwe jest też użycie szkła nietransparentnego, np. białego, barwionego w masie na różne kolory albo grawerowanego. Szkło używane do tego typu pryszniców ma 8 mm grubości. Szyby oddzielają prysznic od pozostałej części łazienki.

Zamontowanie takiej kabiny prysznicowej należy przewidzieć już w czasie projektowania łazienki. Konieczne jest zaplanowanie, gdzie będzie odpływ oraz przytwierdzenie systemu mocowania do podłogi i sufitu.

Zalety prysznica typu walk-in

Rozwiązanie to jest minimalistyczne i praktyczne. Dzięki możliwości dobrania różnych rodzajów szkła można dopasować je do łazienki w każdym stylu.

Bardzo dużym plusem takiego prysznica jest łatwość utrzymania porządku. Dzięki zrezygnowaniu z brodzika jest mniej elementów, które trzeba czyścić i nie ma zakamarków, do których trudno się dostać.

Kabina otwarta może znaleźć się w łazience dowolnych rozmiarów. Nie potrzebuje dużo przestrzeni, więc będzie dobrym rozwiązaniem do łazienki w bloku. Poza tym transparentne szkło nie przytłacza pomieszczenia.

Dzięki temu, że w konstrukcji nie są używane elementy plastikowe jak np. prowadnice, nie ma ryzyka łatwego uszkodzenia elementów prysznica.

Prysznic tego typu jest również bardzo przyjemny w użytkowaniu. Dzięki temu, że nie jest szczelnie oddzielony od łazienki, nie jest duszno w trakcie brania prysznica.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww