otwór w szkle

10

lip

Jak prawidłowo wiercić otwory w szkle?

Szkło jest materiałem niezwykle delikatnym i narażonym na pęknięcie przy zbyt silnym potraktowaniu. Jednak, zachowując uwagę, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi jesteśmy w stanie samodzielnie wywiercić w nim otwory. Jak się do tego przygotować i jak tego dokonać?

Jakie jest zastosowania szkła we wnętrzach?

Szkło jest wszechstronnie wykorzystywane. We wnętrzach pełni funkcję dekoracyjną i użytkową. Mamy wiele rodzajów materiału, dzięki czemu możemy dopasować do każdego pomieszczenia i produktu, jak: kabina prysznicowa, panele kuchenne, okna czy drzwi. Jest ceniony za walory estetyczne i łatwość utrzymania w czystości. Ponadto możemy na nim umieszczać dowolną grafikę, ozdabiając w ten sposób wnętrze. Producent luster i szkła – Galas realizuje nietypowe zamówienia, więc możemy wprowadzić świeżość do naszych wnętrz zarówno prywatnych, jak i firmowych. Mamy wybór nie tylko rodzaju, ale i kolorystyki produktów, co gwarantuje ich wyjątkowość. Nowatorską metodą jest drukowanie grafik na szkle metodą UV, które wyglądają rewelacyjnie w kuchni, salonie i łazience. Skupiają uwagę, wprowadzają odpowiedni klimat. Szkło daje duży zakres możliwości, z tego powodu jest dziś wybierane przez architektów do nowoczesnych wnętrz, co nie oznacza, że nie możemy go zastosować w starym budownictwie. Warto wspomnieć, że zaoszczędzimy na remoncie łazienki i kuchni, gdy na niemodnych już płytkach umieścimy panele szklane.

Jak prawidłowo wiercić otwory w szkle?

Szkło jest bardzo delikatnym materiałem, więc musimy się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Jeśli chcemy wiercić otwory, potrzebujemy wiertarki. Nie każda jednak się nadaje do pracy. Wybierzmy taką, która ma niskie obroty, czyli nie większe niż 500 na minutę. W innym przypadku szkło zacznie pękać. Potrzebujemy też właściwych wierteł, przeznaczonych do tych celów, z diamentową końcówką. Wpływ na formę otworu ma wysoka klasa ścierniwa, nadająca gładkość.  Mając niezbędne narzędzie, musimy taflę położyć na filcu, piance lub ręczniku.  Podczas wiercenia, szkło i wiertło nagrzewają się, więc do schłodzenia użyjmy wody lub terpentyny. Kontrolujmy na bieżąco temperaturę. Unikajmy też silnego nacisku, bo zniszczymy taflę.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww