Szklane panele w kuchni

01

mar

Jak wygląda montaż paneli szklanych nad blatem?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej możliwości na zaaranżowanie kuchni. Z uwagi na przeznaczenie pomieszczenia warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę zastosowanych rozwiązań, ale również na aspekty praktyczne, na przykład łatwość czyszczenia. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się szklane panele montowane nad blatem w kuchni. Nie tylko nadają jej nowoczesnego wyglądu, ale również są trwałe dzięki temu, że zwykle wykonuje się je ze szkła hartowanego. Oprócz tego stosunkowo łatwo je utrzymać w czystości. Jednak montaż takich paneli wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności. Jak go wykonać?

Przygotowanie ściany i klejenie szkła

Przed rozpoczęciem montażu paneli szklanych należy zająć się odpowiednim przygotowaniem ściany. Niektórzy decydują się na umieszczenie paneli na starym pokryciu, na przykład na glazurze, natomiast warto się jej pozbyć, ponieważ wpłynie to na estetykę, a dodatkowo klej, który łączy glazurę ze ścianą, może nie być wystarczająco wytrzymały, by utrzymać takie obciążenie. Warto również zagruntować powierzchnię ściany. Praktyczną metodą montażu paneli szklanych jest ich klejenie, jednak jej zastosowanie jest możliwe wyłącznie w przypadku nieprzezroczystych paneli (inaczej klej byłby widoczny). Taka metoda jest precyzyjna i estetyczna, ponieważ pomiędzy ścianą a panelami nie ma szczelin, w których mogłyby się gromadzić nieczystości.

Przykręcanie szkła

Montaż szkła w kuchni wykonywany jest metodą przykręcania przede wszystkim wtedy, gdy panele są przezroczyste. W tym celu niezbędne jest zastosowanie śrub mocujących lub dystansowych. Decydując się na tę metodę, należy jednak pamiętać, że precyzja jest niezwykle ważna i otwory wiercone w ścianie muszą idealnie pasować do tych, które znajdują się w szkle. W tym przypadku każdy milimetr może uniemożliwić ich montaż. Jeśli na ścianie pokrytej panelami szklanymi mają znaleźć się gniazdka elektryczne, otwory należy wywiercić jeszcze przed jej przykręceniem.

Montaż szkła w kuchni wymaga wyjątkowej precyzji oraz umiejętności. Właśnie dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług. W naszej firmie posiadamy rozbudowany park maszynowy, dzięki czemu jesteśmy w stanie poddać szkło obróbce, podczas której dostosujemy je do potrzeb Klienta, a także sprawnie przeprowadzić jego montaż. Jesteśmy również producentem luster i szkła, a na wybranych przez Państwa powierzchniach możemy wykonać drukowanie metodą UV, dzięki czemu każda kuchnia nabierze wyjątkowego wyglądu.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww