lustro fazowane

29

lip

Zalety luster fazowanych

Lustro to niezbędny element naszego życia codziennego – z ich pomocą jesteśmy w stanie zadbać o swój wygląd stosownie do okoliczności i aktywności dla danego dnia. Lustra stanowią również cenny element wystroju wnętrza – zaś szczególnie dobrze sprawdzają się w tej roli tzw. lustra fazowane.

Lustro jako element aranżacji estetycznej pomieszczenia

Dzięki lustrom mamy całkowitą kontrolę nad tym, w jaki sposób się prezentujemy – oprócz wartości czysto praktycznej mają one jednak wiele innych zalet. Ich obecność ma znaczny wpływ na estetykę wnętrza– umieszczając je we właściwy sposób, możemy np. powiększyć je optycznie lub sprawić, że do środka będzie dostawało się więcej naturalnego światła słonecznego. Wreszcie estetyka samego lustra może stanowić ozdobę, która w piękny sposób podkreśli wystrój pomieszczenia.

W tej ostatniej kwestii szczególnie istotną rolę odgrywają tzw. lustra fazowane – czyli takie, w których krawędzie mają mniejszą grubość niż reszta tafli. Zastosowanie łagodnego ścięcia umożliwia uzyskanie efektu pryzmatu, dzięki któremu światło odbijające się od powierzchni będzie rozsyłać po ścianach piękne tęczowe rozbłyski. Co więcej, cieńsze krawędzie tafli sprawią również, że lustro będzie szczelniej przylegać do płytek po naklejeniu. To zaś nie tylko pozwoli nam uzyskać atrakcyjniejszy efekt estetyczny, lecz w przypadku luster łazienkowych zapobiegnie również tworzeniu się grzybów i gromadzeniu niebezpiecznych bakterii w szczelinach.

Ponadto fazowane lustra będą doskonale prezentować się na szafach, w formie frontów meblowych, a także po prostu jako gustowna ozdoba ściany – styl i uniwersalność tego rozwiązania umożliwiają dopasowanie go do niemal dowolnej estetyki wnętrza.

Fazowanie często wykonywane jest w lustrach kolorowych – dla podkreślenia ich efektu estetycznego.

Firma Galas oferuje lustra fazowane o krawędziach, których szerokość zamyka się w przedziale od 5 mm do 25 mm. W przypadku luster łazienkowych warto połączyć zastosowanie faz ze specjalnie dobranym podświetleniem – w ten sposób jeszcze lepiej podkreślimy wygląd lustra.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww