panele szklane

25

lut

Szkło w kuchni. Propozycje aranżacyjne

Szkło to piękny materiał, który do niedawna nie był spotykany w kuchennych aranżacjach. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się je w kuchniach, szczególnie tych, które są urządzone w nowoczesnym albo minimalistycznym stylu. Szkło wprowadzone do kuchennego wnętrza nadaje jej błysku, ponieważ doskonale odbija światło, połyskuje i lśni, a dzięki temu wizualnie powiększa przestrzeń. Kuchnie, w których zastosowane jest szkło, zyskują wyjątkową elegancję oraz szyk. Świetnie komponuje się z betonem, metalem, drewnem i cegłami, co sprawia, że można je z powodzeniem wprowadzać do niemal każdej kuchni. Szkło w kuchni może występować pod wieloma postaciami, w dzisiejszym wpisie przedstawimy niektóre z nich.

Co można zrobić ze szkła?

Szklane panele do kuchni
Szklane panele to rewelacyjna alternatywa dla klasycznych płytek ceramicznych czy glazury. Przestrzeń między blatem roboczym a wiszącymi szafkami powinna być odpowiednio zabezpieczona przed różnymi zabrudzeniami powstającymi na skutek gotowania i przygotowywania posiłków. Tłuste plamy, sok z buraków czy czerwone wino nie dają się łatwo zmyć z powierzchni ściany, dlatego warto ją zabezpieczyć. W tradycyjnych kuchniach ten fragment ściany jest zazwyczaj wyłożony glazurą, ale w nowoczesnych aranżacjach o wiele lepiej prezentują się panele wykonane ze szkła. W naszej ofercie odnajdą Państwo panele ze szkła lakierowanego dostępnego w wielu kolorach. Można zdecydować się także na szkło z nadrukiem UV, dzięki któremu mogą Państwo sami wybrać motyw, który ozdobi kuchenne ściany. Może być to ulubiony krajobraz, kwiaty, rośliny czy zwierzęta. Cokolwiek wybierzecie, będzie to oryginalny i unikatowy sposób na zabezpieczenie ścian w kuchni.

Szklane fronty kuchennych szafek
Ze szkła można wykonać również fronty szafek. Przezroczyste mogą stać się idealnym miejscem na wyeksponowanie pięknej zastawy stołowej, karafek czy innych dekoracyjnych elementów. Doskonale sprawdza się w takich szafkach oświetlenie, które sprawia, że stają się jeszcze bardziej ozdobne.

Szklana tablica do pisania
Idealnym pomysłem do kuchni jest umieszczenie na jednej z jej ścian szklanej tablicy, na której będzie można zapisywać drobne notatki, przepisy albo rysować ulubione rysunki, które poprawią humor wszystkim domownikom. Po takiej gładkiej tablicy można pisać flamastrami ścieralnymi.

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww