szkło Lacobel

28

lis

Charakterystyka szkła Lacobel

Mimo upływu czasu szkło nadal należy do bardzo popularnych materiałów, które wykorzystuje się do produkcji nowoczesnych aranżacji wnętrz. Trwalsze odmiany z pewnością nadadzą się, jako elementy wykończeniowe mebli. Obecnie możemy spotkać je również w formie ściennych okładzin, które nadadzą wnętrzom nowoczesnego wyglądu.

Jak wygląda szkło Lacobel?

Szkło Lacobel należy do gatunku, który określany jest jako float. Jego charakterystyczną cechą jest pozbawiona zniekształceń oraz naprawdę gładka i lśniąca powierzchnia. Efekt taki uzyskiwany jest w procesie wytwarzania szkła, bazującym na:

  • prędkości przepływu płynnego szkła,
  • kontakcie stopionego szkła z roztopioną cyną,
  • dokładnym wypoziomowaniu linii produkcyjnej,
  • polerowaniu ogniowym,
  • powolnym schładzaniu szkła.

 Szkło Lacobel to pojedyncza tafla pokrywana w procesie produkcji, z jednej strony, warstwą lakieru w określonym kolorze i ten element odróżnia je od klasycznego szkła float. Pokrywając taflę specjalistycznym rodzajem lakieru, otrzymujemy kolorowe szkło, które świetnie sprawdzi się w dekoracji wnętrz. Wszelkie barwniki składają się z naturalnych oraz bezpiecznych substancji. Nie emitują również szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Jeżeli dodatkowo tafla szkła zostanie pokryta specjalną powłoką ochronną, np. z folii polipropylenowej, zyskuje ona dodatkową ochronę przed zarysowaniami i wilgocią.

Wykorzystane szkła Lacobel

Ten rodzaj szkła w pierwszych fazach popularności wykorzystywany był między innymi w kuchniach, a dokładniej w przestrzeni między blatem oraz szafkami. Takie rozwiązanie charakteryzowało się łatwością czyszczenia i nowoczesnych designem. Obecnie szkło Lacobel stosowane jest również do produkcji frontów szafek.

Ten element dekoracyjny z pewnością dobrze sprawdzi się również w łazienkach, ponieważ specjalna warstwa ochronna szkła zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Bardzo często wykorzystuje się go w instalacjach prysznicowych. Ogromną zaletą szkła jest możliwość jego produkcji w wybranym kolorze. Wykorzystamy je do aranżacji niemal każdego pomieszczenia, a szczególnie jeśli jest ono zbyt ciasne i ciemne. Elementy ze szkła Lacobel, umiejętnie wkomponowane w wystrój, optycznie rozjaśnią i powiększą przestrzeń pomieszczenia.

 

 

 

By galas.pl|Blog|0 comment

Comments are closed.

galaswww